Entries:
Comments:
Posts:

Loading User Information from Channel 9

Something went wrong getting user information from Channel 9

Latest Achievement:

Loading User Information from MSDN

Something went wrong getting user information from MSDN

Visual Studio Achievements

Latest Achievement:

Loading Visual Studio Achievements

Something went wrong getting the Visual Studio Achievements

Mariusz Kędziora

Mariusz Kędziora masakra Technical Evangelist

Niner since 2010

Od 2007 roku pracuję w firmie Microsoft w dziale Developer & Platform Group. Na co dzień jestem odpowiedzialny za wsparcie wiedzą techniczną osób zainteresowanych technologiami Microsoft (z zakresu Windows Infrastructure - Windows Server czy System Center). Pomagam ludziom w zdobywaniu wiedzy, dotyczącej nowych produktów, rozwiązań i technologii Microsoft.

See more entries…

 • Tydzień z Azure - Odcinek #3

  @grzesiekb: Chwalił, chwalił - tylko to było małe PS do posta z informacją o całej serii: https://www.facebook.com/ewangelista.it/posts/377711469076502 :)

 • Tydzień z Azure - Odcinek #1

  Fajnie wyszło :) I przy galopującym Azure będzie fajne miejsce do szybkiej aktualizacji wiedzy :)

 • Strategia wdrożenia Windows 8 (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 13)

  @ScorpionsB: Bardzo się cieszę, że filmiki się podobają Smiley Promowalismy je na początku (jak ruszaliśmy). Pewnie za chwilę znowu ruszymy z promocją. Co do tego pomysłu z technikum - to muszę pomyśleć nad tym, bo faktycznie robimy kilka pilotażowych projektów (m.in. praktyki) z technikami.

  @adam1762: No niestety życie zrobiło swoje i jestem aktualnie na urlopie z powodów prywatnych, więc pewnie kolejne odcinki pojawią się z opóźnieniem - za co przepraszam. Nie informowalismy o tym, bo nie bardzo byłoby jak i gdzie, ale nie zapomnialem o całej serii! I cieszę się, że jest takie oczekiwanie na kolejne odcinki!

 • Nowy interfejs użytkownika (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 3)

  @Ciekawy: Zazwyczaj nie zamykam. W 95% przypadków usypiam go. Kiedy chcę go wyłączyć korzystam z Alt+F4.

 • Inwentaryzacja z MAP Toolkit (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 11)

  @Zdzich: Tak, wyłapałem to już po zmontowaniu całego odcinka jak już robiłem jego przesłuchanie. Brakło jednak czasu na nagranie praktycznie wszystkiego od początku, więc wziąłem na barki to, że jest źle wypowiedziane - aczkolwiek na slajdach jest wszędzie tak jak trzeba i mam nadzieję, że użytkownicy się nie obrażą Smiley

 • Internet Explorer 10 (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 10)

  @Zdzich: Twórcy aplikacji na pewno mogą zrobić to o czym piszesz, czyli jeśli mają swoją desktopową wersję aplikacji to po wydaniu jej w Windows Store mogą powiadomić o tym użytkownika. Microsoft - jak twórca pewnych aplikacji - też stosuje różne metody powiadamiania użytkowników o nowych aplikacjach - czy to przez szeroką komunikację, reklamy, itp. Wiadomo, że to nie wszystko, ale jednak.

 • Internet Explorer 10 (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 10)

  @Zdzich: No muszę powiedzieć, że z ogólnym wydźwiękiem tego komentarza się zgadzam. Faktycznie brakuje jeszcze kilku elementów (a konkretniej aplikacji) dla nowego trybu, przez co użytkownik chcący korzystać tylko z niego może mieć takie wrażenia jak napisałeś. Wydaje mi się, że to kwestia tego, że to początek i niedługo pojawi się coraz więcej aplikacji tego typu.

 • Odświeżanie systemu: Refresh & Reset (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 8)

  @adam1762: Faktycznie jest tak, że na tym 1% program "wisi" dłuższą chwilę (u mnie to było około 15 minut, później ruszyło szybciej). Także dałbym mu chwilę, a w międzyczasie możesz spokojnie robić sobie inne rzeczy.

  To co jeszcze mogę zasugerować, to przed takim zrobieniem obrazu warto wyłączyć sobie hibernację i pagefile (w System > Advance Settings > Performance > Settings > Advanced > Virtual Memory). Pomoże to na pewno na wielkość pliku z backupem, który może być mniejszy o prawie 4-krotność Twojego RAMu.

  Słyszałem też już o nakładkach (dodatkowych programach) na systemowe polecenie recimg.exe (jak na przykład to: http://www.recimg.com/ ) które pomagają przygotować obraz i odtwarzać z niego + mają czasem dodatkowe opcje. Może też warto z takiego programu spróbować Smiley

 • Bezpieczeństwo Windows 8 (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 9)

  @RedDevil79: Niektóre funkcjonalności faktycznie wymagają Secure Boot, ale zrozumiałem, że widzisz problem w tym, że przez UEFI i Secure Boot nie będziesz mógł uruchomić maszyn z Linuxem ("problemem jest również wykorzystanie alternatywnych systemów niż Win 8 np: Linux które w obecnej chwili mają problemy z uzyskaniem stosownego podpisanego certyfikatu od organizacji PE"). Ale jeśli wyłączysz Secure Boot to spokojnie możesz je włączyć i korzystać. Plus są już jakieś rozwiązania (choć nie wgryzałem się w szczegóły) pozwalające uruchamiać LInuxy również z Secure Boot.

 • Bezpieczeństwo Windows 8 (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 9)

  @Grzegorz: Nie słyszałem o możliwości dokupienia chipa TPM do płyty głównej...

  @RedDevil79: Ale możesz jakoś rozwinąć temat? Bo Microsoft w swoich wymaganiach sprzętowych dot. Windows 8 ( http://msdn.microsoft.com/library/windows/hardware/hh748188 ) mówi, że producenci komputerów z procesorami x86/x64 MUSZĄ zapewnić opcję wyłączenia Secure Boot (poszukaj na 116 stronie PDFa). Więc jak nie masz ochoty - to nie musisz z tego korzystać... Więc prośba o rozwinięcie tematu w czym widzisz problem?

  @LukasAMD: Defender to tylko przykład na coś wbudowanego w system, ale oczywiście masz rację, że jak masz ochotę zrobić coś czego on nie potrafi - to możesz go wymienić.

  Co do wymagań posiadania TPM do zastosowania BitLockera, to spojrzę w wolniejszej chwili na film, ale jest dokładnie tak jak mówisz - TPM nie jest wymagany aby korzystać z BitLockera.

See more comments…