Play 1. Czwartek z .NET

The Discussion

 • User profile image
  Matt

  Proszę o jakieś informację dotyczące DirectX, jak to jest wspierane, dalej pisane jest to pod Win32, będzie możliwość w końcu programowania C# bez jakiś interopów i innych "wynalazków"? Zdaje sobie sprawę z takich rzeczy jak Unity, ale mi nie odpowiadają, chociażby ze względu tworzenia GUI w toporny sposób.

  Pozdrawiam

 • User profile image
  alicjas

  @Matt:Jedyne co przychodzi do głowy to to: http://sharpdx.org/  Ale to jest wrapper - DX to jest C/C++ (a dokładniej COM) - i wedle naszej wiedzy nie ma planów co dalej z tym robić.

 • User profile image
  Mateusz

  Jak wygląd cross-kompilacja c++ w Visual Studio, ale na urządzenie wbudowane? Jeżeli developujemy aplikację np. na rapsberrypi, to raczej nie chcemy wykonywać kompilacji na tym urządzeniu (ze względu na czas kompilacji + wszystkie zależności potrzebne do kompilacji). Wtedy potrzebowalibyśmy VS, Linuxa do cross-kompilacji i docelową platformę na której będziemy testować/debugować.
  Pojawia się tu szereg pytań.
  Czy VS jest wstanie wspierać taki proces budowania/debugowania?
  Czy VS jest wstanie podpowiadać, poprawnie, symbole? Toolchain do cross-kompilacji może zawierać specyficzną, nierzadko starszą, wersję bibliotek.

Add Your 2 Cents