Mariusz Kędziora

Mariusz Kędziora masakra Sr Technical Account Manager @ MSFT

Niner since 2010

Od 2007 roku pracuje w firmie Microsoft. Przez 8 lat w dziale Nowych Technologii (DX), teraz w dziale Microsoft Services jako Technical Account Manager. Na co dzień odpowiedzialny za wsparcie działów IT w utrzymaniu i rozwoju infrastruktury kluczowych Klientów z wykorzystaniem grupy profesjonalnych inżynierów Microsoft (PFE). Posiada certyfikaty: MCSE Private Cloud, MCSA, MCT i VCP5. Przed podjęciem pracy w Microsoft pracował w firmach sektora IT. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek Automatyka i Robotyka. Prowadzi firmowego bloga ewangelista.IT, na którym wyjaśnia prostym językiem trudne tematy IT.

Entries

Comments

 • The Ops Team #016 - "Tricaster 101 with David"

  Pretty nice pronunciation of "Dariusz Porowski" guys :)

  And "Hello" in Polish is "Cześć", but I have few more words for you ;)

  • Dzień dobry - good morning (or good afternoon)(Jean Dough-bree)
  • Cześć - hi (Cheshch)
  • Jak się masz? - how are you? (lit. How do you have yourself?) (Yah-k sheh mahsh)
  • Jak leci? - what's up? (lit. how's it flying?) (Yah-k l-eh-chee)
  • Miłego dnia - have a nice day (mee-uego dne-ea)

  And one of the most important once (especially in brew time at Rick home ;) ):

  • Na zdrowie! - Cheers! (or Bless you!) (lit. For health!) (nah zdroh-vee-eh)

  PS. I'm a little ashamed that I didn't teach you them in my 8 years as Evangelist :D

   

 • #00 - Windows 10: Premiera

  @Andrzej K: Wrócimy już lada moment. Po wakacjach ciężki czas się zaczął i trochę wyjazdowy - stąd ciężko nam się razem z Marcinem złapać. Ale kolejny odcinek nagram sam (możliwe, że jutro), a w kolejnych wrócimy już razem.

 • Tydzień z Azure - Odcinek #3

  dzejzipl: No ja nawet miałem środowisko gotowe go tego i był plan, aby je pokazać. Ale finalnie tuż przed nagraniem zmieniliśmy zdanie, bo dodałoby do pewnie jakieś 5-10 minut. A Tomek zdecydował (chyba całkiem dobrze), że nagrania chce mieć surowe, bez cięć, montażu czy przyspieszania - więc realnie pewnie by to było dodatkowe 10-15 minut.

   

  Ale mogę w zamian polecić 3 krótkie filmiki pokazujące jak to zrobić: https://azure.microsoft.com/blog/2014/11/04/back-up-your-data-to-the-cloud-with-3-simple-steps/ :)

 • Tydzień z Azure - Odcinek #3

  @grzesiekb: Chwalił, chwalił - tylko to było małe PS do posta z informacją o całej serii: https://www.facebook.com/ewangelista.it/posts/377711469076502 :)

 • Tydzień z Azure - Odcinek #1

  Fajnie wyszło :) I przy galopującym Azure będzie fajne miejsce do szybkiej aktualizacji wiedzy :)

 • Strategia wdrożenia Windows 8 (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 13)

  @ScorpionsB: Bardzo się cieszę, że filmiki się podobają Smiley Promowalismy je na początku (jak ruszaliśmy). Pewnie za chwilę znowu ruszymy z promocją. Co do tego pomysłu z technikum - to muszę pomyśleć nad tym, bo faktycznie robimy kilka pilotażowych projektów (m.in. praktyki) z technikami.

  @adam1762: No niestety życie zrobiło swoje i jestem aktualnie na urlopie z powodów prywatnych, więc pewnie kolejne odcinki pojawią się z opóźnieniem - za co przepraszam. Nie informowalismy o tym, bo nie bardzo byłoby jak i gdzie, ale nie zapomnialem o całej serii! I cieszę się, że jest takie oczekiwanie na kolejne odcinki!

 • Nowy interfejs użytkownika (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 3)

  @Ciekawy: Zazwyczaj nie zamykam. W 95% przypadków usypiam go. Kiedy chcę go wyłączyć korzystam z Alt+F4.

 • Inwentaryza​cja z MAP Toolkit (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 11)

  @Zdzich: Tak, wyłapałem to już po zmontowaniu całego odcinka jak już robiłem jego przesłuchanie. Brakło jednak czasu na nagranie praktycznie wszystkiego od początku, więc wziąłem na barki to, że jest źle wypowiedziane - aczkolwiek na slajdach jest wszędzie tak jak trzeba i mam nadzieję, że użytkownicy się nie obrażą Smiley

 • Internet Explorer 10 (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 10)

  @Zdzich: Twórcy aplikacji na pewno mogą zrobić to o czym piszesz, czyli jeśli mają swoją desktopową wersję aplikacji to po wydaniu jej w Windows Store mogą powiadomić o tym użytkownika. Microsoft - jak twórca pewnych aplikacji - też stosuje różne metody powiadamiania użytkowników o nowych aplikacjach - czy to przez szeroką komunikację, reklamy, itp. Wiadomo, że to nie wszystko, ale jednak.

 • Internet Explorer 10 (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 10)

  @Zdzich: No muszę powiedzieć, że z ogólnym wydźwiękiem tego komentarza się zgadzam. Faktycznie brakuje jeszcze kilku elementów (a konkretniej aplikacji) dla nowego trybu, przez co użytkownik chcący korzystać tylko z niego może mieć takie wrażenia jak napisałeś. Wydaje mi się, że to kwestia tego, że to początek i niedługo pojawi się coraz więcej aplikacji tego typu.

 • Odświeżanie systemu: Refresh & Reset (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 8)

  @adam1762: Faktycznie jest tak, że na tym 1% program "wisi" dłuższą chwilę (u mnie to było około 15 minut, później ruszyło szybciej). Także dałbym mu chwilę, a w międzyczasie możesz spokojnie robić sobie inne rzeczy.

  To co jeszcze mogę zasugerować, to przed takim zrobieniem obrazu warto wyłączyć sobie hibernację i pagefile (w System > Advance Settings > Performance > Settings > Advanced > Virtual Memory). Pomoże to na pewno na wielkość pliku z backupem, który może być mniejszy o prawie 4-krotność Twojego RAMu.

  Słyszałem też już o nakładkach (dodatkowych programach) na systemowe polecenie recimg.exe (jak na przykład to: http://www.recimg.com/ ) które pomagają przygotować obraz i odtwarzać z niego + mają czasem dodatkowe opcje. Może też warto z takiego programu spróbować Smiley

 • Bezpieczeńs​two Windows 8 (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 9)

  @RedDevil79: Niektóre funkcjonalności faktycznie wymagają Secure Boot, ale zrozumiałem, że widzisz problem w tym, że przez UEFI i Secure Boot nie będziesz mógł uruchomić maszyn z Linuxem ("problemem jest również wykorzystanie alternatywnych systemów niż Win 8 np: Linux które w obecnej chwili mają problemy z uzyskaniem stosownego podpisanego certyfikatu od organizacji PE"). Ale jeśli wyłączysz Secure Boot to spokojnie możesz je włączyć i korzystać. Plus są już jakieś rozwiązania (choć nie wgryzałem się w szczegóły) pozwalające uruchamiać LInuxy również z Secure Boot.

View All