Gala Imagine Cup 2016 - Kategoria Innovation

Play Gala Imagine Cup 2016 - Kategoria Innovation
Sign in to queue

Description

Projekty Imagine Cup 2016 w kategorii Innovation:

Explicit Motion – to reprezentanci Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Ich projekt o tej samej nazwie to pierwszy na świecie slider video do filmów poklatkowych, sterowany za pomocą Windows Phone. Dzięki niemu filmowcy mogą tworzyć niesamowite ujęcia poklatkowe, jak np. ruszające się gwiazdy, smugi z pojazdów na autostradzie, czy wschody słońca. Urządzenie współpracuje z aparatami fotograficznymi wszystkich wiodących producentów. Aplikację testowano podczas Rajdu Dakar, a także m.in. w USA, Katarze, RPA i państwach europejskich. Wejście aplikacji na rynek planowane jest na wrzesień tego roku.

Smartbox – ten zespół powstał dzięki współpracy młodych ludzi z Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie i Politechniki Rzeszowskiej. Ich projekt Smartbox to system do zarządzania elektrycznością dostępny na każdą kieszeń. Jego najważniejsze cechy to: sposób montażu (za gniazdkiem dowolnego typu), uniwersalność (możliwość sterowania różnymi urządzeniami oraz oświetleniem) oraz funkcja antywłamaniowa, która symuluje naszą obecność w domu poprzez losowe włączanie światła wieczorem oraz informacje o kradzieży urządzenia z gniazdka. Do komunikacji ze SmartBoxem nie potrzebujemy żadnych dodatkowych urządzeń poza smartfonem. Projektem zainteresowane jest jedno z rzeszowskich centrów handlowych oraz tamtejszych deweloperów. Studenci rozpoczęli już wstępne prace nad montażem urządzeń na budowie.

UltraSonicSquad z projektem Mouse3D reprezentuje Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mouse3D to myszka wykorzystująca ultradźwięki pozwalając użytkownikowi w pełni wykorzystać możliwości trzech wymiarów w pracy na komputerze. Ta technologia ma wiele potencjalnych zastosowań, a jednym z nich jest kontroler w wirtualnej rzeczywistości. Specjalna rękawiczka, zawierająca czujniki drużyny UltraSonicSquad, mogłaby z powodzeniem zastąpić klasyczne kontrolery używane do wykonywania akcji w wirtualnym świecie. Celem projektu jest także integracja tego urządzenia z programami do modelowania 3D, takimi jak 3ds Max, AutoCAD, ZBrush czy Blender. Dzięki temu prace wykonywane przez architektów będą o wiele bardziej intuicyjne.

 

 

Embed

Download

Download this episode

The Discussion

Add Your 2 Cents