Entries:
Comments:
Discussions:

Loading user information from Channel 9

Something went wrong getting user information from Channel 9

Latest Achievement:

Loading user information from MSDN

Something went wrong getting user information from MSDN

Visual Studio Achievements

Latest Achievement:

Loading Visual Studio Achievements

Something went wrong getting the Visual Studio Achievements

Do czego stosować makra i jak z nich korzystać? | Kurs aplikacji web, cz. 23

18 minutes, 13 seconds

Download

Right click “Save as…”

W tym odcinku zajmiemy się makrami - powiemy czym są, jakie są ich rodzaje i do czego służą. W części praktycznej pokażemy jak korzystać z makr.

 

Tags:

Follow the discussion

 • Oops, something didn't work.

  Getting subscription
  Subscribe to this conversation
  Unsubscribing
  Subscribing
 • adam1762adam1762 "...seek, and you will find..." Mat. 7;7

  Ten odcinek to już zdecydowanie wyższa szkoła jazdy, podziwiam ludzi którzy znają tyle języków programowania, widać tutaj jasno że Umbraco jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o konfigurację, jednak aby w pełni cieszyć się jego możliwościami trzeba znać przynajmniej tyle ile autor tej prezentacji powiedział. Ale cały kurs rewelacja.

 • Wojciech Poniatowskiponiat Wojciech Poniatowski

  Aż tak dużo to wcale nie trzeba umieć Smiley Choć zdaję sobie sprawę, że dla osoby która zaczyna przygodę z programowaniem może to być dużo.

  Dlatego te kursy i taka forma. Mam nadzieję, że po tych nagraniach uda się pokazać, że Umbraco nie gryzie, jest łatwe, jednocześnie bardzo elastyczne i o wielkim potencjale!

 • adam1762adam1762 "...seek, and you will find..." Mat. 7;7

  Jedno pytanie odnośnie Web Matrix i ogólnie całej Web Platform Installer, czy da się (czy można) wymusić instalację na Web Matrix np. innej platformy CMS które są poza listą Web Platform Installer, np. QUICK.Cart ?

 • Tomasz Wisniewskiwisnia Tomasz Wisniewski

  Stety i niestety nie. W Web Platform Instalerze bardzo dba sie o jakosc dostepnych paczek. Aplikacje, które są dostępne do pobrania w WPI są brane ze strony: http://www.microsoft.com/web/gallery/categories.aspx. Jeśli tam nie ma aplikacji to w samym WPI też jej nie będzie.

  Można zawsze zachęcić twórców danego rozwiązania do zgłoszenia swojej aplikacji: http://www.microsoft.com/web/gallery/developer.aspx

  Mowa tutaj o bezpośredniej instalacji z WPI. Jesli sciągniesz sobie paczke .zip QUICK.Cart-a, rozpakujesz, to po uruchomieniu WebMatrixa możesz wybrać opcję Site From Folder i wybrać ten rozpakowany folder. Wtedy aplikacja sie wczyta do WebMatrixa i można tam ja edytować, uruchamiać etc. Smiley

 • czaczuczaczu

  Witam,
  Ja mam pytanie może nieco z innej beczki, mianowicie odnosnie praw autorskich dotyczących tego typ strony opartej na szablonie.

  Cały czas pracujemy nad przerobieniem szablonu nie stworzonego przez nas i moje pytanie brzmi czy taka strona może być wykorzystywana przeze mnie np. jako strona firmowa? pozostawienie informacji o tym ze strona jest postawiona na szablonie, albo ze jest na licencji to już nie buduje tak pozytywnego wizerunku firmy.

 • Wojciech Poniatowskiponiat Wojciech Poniatowski

  Wszystko zależy od licencji na jakiej rozpowszechniany jest szablon. W przypadku użytego przeze mnie szablonu z ChocoTeamplates działa to tak, że jeśli biorę darmowy szablon, to należy pozostawić na dole informację, że to ich design. Jeśli chce się tego pozbyć (bo na stronie firmowej nie wygląda to za dobrze) to płacę za szablon. A poza tym mogę go używać na dowolnej ilości witryn i dokonywać modyfikacji. Więcej informacji na ich stronie i w FAQ.

 • MariuszMariusz

  Bo ja wiem czy tak w WPI dba się o to wszystko? Np. dalej jest SQL 2008R2 Express bez żadnego service pack'a (no może SP1 akurat jest). WU instaluje tylko poprawki, a nie wszystkie chyba patche zawarte np. w SP3 są dostępne poprzez ten kanał.

 • rafal345rafal345

  Czy jest możliwe "zmuszenie" umbraco do wyświetlenia nawigacji poprzez obrazki tzn. aby zamiast tekstu do poszczególnych stron odsyłały obrazki(oczywiście wcześniej przygotowane). Chodzi mi głównie o funkcję podświetlania odnośnika do strony, na której obecnie się znajdujemy.

Remove this comment

Remove this thread

Close

Comments closed

Comments have been closed since this content was published more than 30 days ago, but if you'd like to continue the conversation, please create a new thread in our Forums, or Contact Us and let us know.