Do czego stosować makra i jak z nich korzystać? | Kurs aplikacji web, cz. 23

Download this episode

Download Video

Description

Generic Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode Image

W tym odcinku zajmiemy się makrami - powiemy czym są, jakie są ich rodzaje i do czego służą. W części praktycznej pokażemy jak korzystać z makr.

 

Embed

Format

Available formats for this video:

Actual format may change based on video formats available and browser capability.

  The Discussion

  • User profile image
   adam1762

   Ten odcinek to już zdecydowanie wyższa szkoła jazdy, podziwiam ludzi którzy znają tyle języków programowania, widać tutaj jasno że Umbraco jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o konfigurację, jednak aby w pełni cieszyć się jego możliwościami trzeba znać przynajmniej tyle ile autor tej prezentacji powiedział. Ale cały kurs rewelacja.

  • User profile image
   poniat

   Aż tak dużo to wcale nie trzeba umieć Smiley Choć zdaję sobie sprawę, że dla osoby która zaczyna przygodę z programowaniem może to być dużo.

   Dlatego te kursy i taka forma. Mam nadzieję, że po tych nagraniach uda się pokazać, że Umbraco nie gryzie, jest łatwe, jednocześnie bardzo elastyczne i o wielkim potencjale!

  • User profile image
   adam1762

   Jedno pytanie odnośnie Web Matrix i ogólnie całej Web Platform Installer, czy da się (czy można) wymusić instalację na Web Matrix np. innej platformy CMS które są poza listą Web Platform Installer, np. QUICK.Cart ?

  • User profile image
   wisnia

   Stety i niestety nie. W Web Platform Instalerze bardzo dba sie o jakosc dostepnych paczek. Aplikacje, które są dostępne do pobrania w WPI są brane ze strony: http://www.microsoft.com/web/gallery/categories.aspx. Jeśli tam nie ma aplikacji to w samym WPI też jej nie będzie.

   Można zawsze zachęcić twórców danego rozwiązania do zgłoszenia swojej aplikacji: http://www.microsoft.com/web/gallery/developer.aspx

   Mowa tutaj o bezpośredniej instalacji z WPI. Jesli sciągniesz sobie paczke .zip QUICK.Cart-a, rozpakujesz, to po uruchomieniu WebMatrixa możesz wybrać opcję Site From Folder i wybrać ten rozpakowany folder. Wtedy aplikacja sie wczyta do WebMatrixa i można tam ja edytować, uruchamiać etc. Smiley

  • User profile image
   czaczu

   Witam,
   Ja mam pytanie może nieco z innej beczki, mianowicie odnosnie praw autorskich dotyczących tego typ strony opartej na szablonie.

   Cały czas pracujemy nad przerobieniem szablonu nie stworzonego przez nas i moje pytanie brzmi czy taka strona może być wykorzystywana przeze mnie np. jako strona firmowa? pozostawienie informacji o tym ze strona jest postawiona na szablonie, albo ze jest na licencji to już nie buduje tak pozytywnego wizerunku firmy.

  • User profile image
   poniat

   Wszystko zależy od licencji na jakiej rozpowszechniany jest szablon. W przypadku użytego przeze mnie szablonu z ChocoTeamplates działa to tak, że jeśli biorę darmowy szablon, to należy pozostawić na dole informację, że to ich design. Jeśli chce się tego pozbyć (bo na stronie firmowej nie wygląda to za dobrze) to płacę za szablon. A poza tym mogę go używać na dowolnej ilości witryn i dokonywać modyfikacji. Więcej informacji na ich stronie i w FAQ.

  • User profile image
   Mariusz

   Bo ja wiem czy tak w WPI dba się o to wszystko? Np. dalej jest SQL 2008R2 Express bez żadnego service pack'a (no może SP1 akurat jest). WU instaluje tylko poprawki, a nie wszystkie chyba patche zawarte np. w SP3 są dostępne poprzez ten kanał.

  • User profile image
   rafal345

   Czy jest możliwe "zmuszenie" umbraco do wyświetlenia nawigacji poprzez obrazki tzn. aby zamiast tekstu do poszczególnych stron odsyłały obrazki(oczywiście wcześniej przygotowane). Chodzi mi głównie o funkcję podświetlania odnośnika do strony, na której obecnie się znajdujemy.

  Comments closed

  Comments have been closed since this content was published more than 30 days ago, but if you'd like to send us feedback you can Contact Us.