Potęga modułów w Drupalu | Kurs aplikacji web, cz. 39

Play Potęga modułów w Drupalu | Kurs aplikacji web, cz. 39

The Discussion

 • User profile image
  adam1762

  Zastanawiam się dlaczego autor zapomniał o tak podstawowej sprawie jak dostępność polskiej wersji językowej, ale skoro zapomniał to ja napiszę.

  1. W czasie instalacji, kiedy proszeni jesteśmy o podanie języka, domyślnie wyświetla się język angielski, jednak jest tam opcja pobrania dodatkowych pakietów językowych z tej strony: http://localize.drupal.org/translate/downloads najlepiej pobrać pakiet przed pierwszym uruchomieniem Drupala kiedy to poprosi nas o konfigurację.

  2. Przewijamy w dół odnajdujemy tam język Polski ściągamy go i tak jak jest umieszczamy go w miejscu: Drupal 7.2 Developer Release/profiles/standard/translations. Następnie z poziomu WebMatrix uruchamiamy Drupala i postępujemy zgodnie z instrukcją. Do momentu kiedy będziemy poproszeni o wybranie języka, wybieramy Polish i kontynuujemy konfigurację teraz już po polsku.  

  Ważne! Jeśli podczas pierwszego uruchomienia wybierzemy opcję minimalną, to pakiet językowy dodajemy do folderu minimal a nie standard.

  Dla nowych (początkujących) użytkowników instalacja i wybór typu bazy danych przy instalacji to ważna rzecz, niestety w poprzedniej prezentacji na temat instalacji autor odwalił maniane na całym froncie i nie pokazał procesu instalacji, jeszcze raz widać że oprócz jednego autora który prezentował Umbraco, reszta idzie po najmniejszej linii oporu, chyba tylko po to aby nabić sobie punkty, nieładnie.

   

Add Your 2 Cents