Zapraszamy na darmowy kurs aplikacji web

Sign in to queue

Description

Generic Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode Image

Zapraszamy na kurs aplikacji web - samouczek, który prowadzi od początku przez proces tworzenia aplikacji www zarówno od pustego szablonu, jak i na podstawie CMSów – gotowych systemów zarządzania treścią. Podczas kursu poznasz program Microsoft Platform Installer, środowisko wspomagając tworzenie i modyfikowanie aplikacji WebMatrix oraz technologie, w których możesz tworzyć swoje aplikacje. W części poświęconej CMS-om poznasz szczegółowo systemy Umbraco, Joomla, Wordpress i Drupal. W praktyce zainstalujemy i skonfigurujemy te systemy, rozszerzymy je o dodatkowe możliwości i będziemy modyfikować wyglądy stron. Na koniec serii sprawdzimy, jak wybrać najlepszego hostera i wdrożyć aplikację na zewnętrzny serwer. Następnie w praktyce uruchomimy swoją aplikację w Windows Azure.

Stworzono przy pomocy programu Camtasia

 

Embed

Download

Download this episode

The Discussion

 • User profile image
  Lukasz

  Zainstalowałem WebMatrix, program mi się podoba, fajnie się w nim pisze kod, ma ciekawe opcje, łatwy w obsłudze... Tylko do tej pory nie wiem, jak napisać "Ą", bo po kliknięciu Alt+A pojawia się okienko z możliwością dodania nowego pliku do projektu. Skrótów klawiatury w opcjach programu nie znalazłem. Proszę o pomoc!

 • User profile image
  Lukasz

  Chciałem jeszcze dodać, że korzystam z Windows 7 w wersji angielskiej, klawiatura polska-programisty.

 • User profile image
  wisnia

  Zgodnie z tym co napisal Ziemek na WSS wystarczy użyć kombinacji:
  ~ + litera_z_ogonkiem_ktora_chcemy
  Czy czyli np.: shift+` (co da ~) a potem: a

 • User profile image
  Lukasz

  No tak, działa... Ale skoro Microsoft postanowił u nas reklamować WebMatrix, to wypadałoby, żeby można było w nim normalnie pisać polskie znaki! ^^

 • User profile image
  Wojciech​Poniatowski

  @Lukasz, @wisnia: a nie jest to też problem zainstalowanych kilku układów klawiatury (m.in. Polski 214)? Jeśli tak, to ja polecam usunąć wszystkie układy i zostawić jedyny słuszny czyli Polski programisty (poprawcie mnie jeśli się mylę).

  A problem nie dotyczy tylko WebMatrix'a ale i Visual Studio. Po tym zabiegu nie przypominam sobie kiedy ostatnio miałem ten problem.

 • User profile image
  Krzysiek

  jest prostszy sposób ;)

  \Microsoft WebMatrix\config\hotkeys.txt

  nadmienić ctrl+alt+a na inną literę ;)

Add Your 2 Cents