Zapraszamy na darmowy kurs aplikacji web

Play Zapraszamy na darmowy kurs aplikacji web
Sign in to queue

Description

Generic Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode Image

Zapraszamy na kurs aplikacji web - samouczek, który prowadzi od początku przez proces tworzenia aplikacji www zarówno od pustego szablonu, jak i na podstawie CMSów – gotowych systemów zarządzania treścią. Podczas kursu poznasz program Microsoft Platform Installer, środowisko wspomagając tworzenie i modyfikowanie aplikacji WebMatrix oraz technologie, w których możesz tworzyć swoje aplikacje. W części poświęconej CMS-om poznasz szczegółowo systemy Umbraco, Joomla, Wordpress i Drupal. W praktyce zainstalujemy i skonfigurujemy te systemy, rozszerzymy je o dodatkowe możliwości i będziemy modyfikować wyglądy stron. Na koniec serii sprawdzimy, jak wybrać najlepszego hostera i wdrożyć aplikację na zewnętrzny serwer. Następnie w praktyce uruchomimy swoją aplikację w Windows Azure.

Stworzono przy pomocy programu Camtasia

 

Embed

Download

Download this episode

The Discussion

 • User profile image
  Lukasz

  Zainstalowałem WebMatrix, program mi się podoba, fajnie się w nim pisze kod, ma ciekawe opcje, łatwy w obsłudze... Tylko do tej pory nie wiem, jak napisać "Ą", bo po kliknięciu Alt+A pojawia się okienko z możliwością dodania nowego pliku do projektu. Skrótów klawiatury w opcjach programu nie znalazłem. Proszę o pomoc!

 • User profile image
  Lukasz

  Chciałem jeszcze dodać, że korzystam z Windows 7 w wersji angielskiej, klawiatura polska-programisty.

 • User profile image
  wisnia

  Zgodnie z tym co napisal Ziemek na WSS wystarczy użyć kombinacji:
  ~ + litera_z_ogonkiem_ktora_chcemy
  Czy czyli np.: shift+` (co da ~) a potem: a

 • User profile image
  Lukasz

  No tak, działa... Ale skoro Microsoft postanowił u nas reklamować WebMatrix, to wypadałoby, żeby można było w nim normalnie pisać polskie znaki! ^^

 • User profile image
  Wojciech​Poniatowski

  @Lukasz, @wisnia: a nie jest to też problem zainstalowanych kilku układów klawiatury (m.in. Polski 214)? Jeśli tak, to ja polecam usunąć wszystkie układy i zostawić jedyny słuszny czyli Polski programisty (poprawcie mnie jeśli się mylę).

  A problem nie dotyczy tylko WebMatrix'a ale i Visual Studio. Po tym zabiegu nie przypominam sobie kiedy ostatnio miałem ten problem.

 • User profile image
  Krzysiek

  jest prostszy sposób ;)

  \Microsoft WebMatrix\config\hotkeys.txt

  nadmienić ctrl+alt+a na inną literę ;)

Add Your 2 Cents