Kurs licencjonowania Private Cloud - Platforma do budowania rozwiązań w Chmurze Prywatnej - System Center 2012 oraz Hyper V Licencjonowanie - odc. 3

Sign in to queue

More episodes in this series

Related episodes

The Discussion

  • User profile image
    dev246

    Mam pytanie a propo licencjonowania. Co w przypadku kiedy am serwer 4 procesorowy i zainstaluje na nim Windows 2008 Hyper-v który jest darmowy. Do tego dokupię licencję na widnows 2008 datacenter (licencja na 2 procesory). Czy w ramach posiadanej licencji moge na fizycznym 4 procesorowym serwerze uruchamiać virtualne serweroe systemy operacyjne microsoftu z zastrzerzeniem że będą one miały do 2 virtualnych procesorów? Czy muszę jednak kupić 2 licencje na windows 2008 datacenter?

  • User profile image
    SebastianW

    @dev246:Zerknąłem do dokumentu PUR (https://www.microsoft.com/licensing/about-licensing/product-licensing.aspx), aby się upewnić. PUR mówi "Należy przypisać każdą licencję do jednego serwera", a zgodnie z deifnicjami w PUR "Serwer oznacza fizyczny system sprzętowy, na którym można uruchamiać oprogramowanie serwera." To oznacza, że w opisanej sytuacji należ kupić 2 pakiety licencji procesorowych (upoważaniająca do uruchomienia na serwerze 4 procesorowym). Tańszą alternatywą może być skorzystanie z prawo do poprzedniej wersji (np. 2008R2 Enterprise).

Add Your 2 Cents