Sposoby nabywania produktów Visual Studio | Kurs Licencjonowania cz. 4

Play Sposoby nabywania produktów Visual Studio | Kurs Licencjonowania cz. 4

The Discussion

 • User profile image
  Marek Bilski

  Witam,

  Mam pytanie do tej prezentacji:

  Naturalne jest to, że jak kupuję np. VISUAL STUDIO 2010 Proffesional z subskrypcją MSDN, to mogę korzystać z produktów 2008 Proffesional (czyli downgrade) oraz z 2011 jak się ukaże w ramach gdy posiada się subskrypcję MSDN.

  Ale czy kupująć wersję VISUAL STUDIO 2010 Professional na licencji FPP, czyli box, to czy ma się zapewione downgrade do 2008 Professional?
  Bo jest oczywiste, że bez supskrypcji MDSN, nie otrzyma się 2011, ale co z 2008 i downgrade?

  Na stronie microsoft w podanych przez Państwa źródłach jest napiasne:
  "...
  Downgrade rights for Visual Studio 2010 Professional:
  Volume license customers who acquire a license for Visual Studio 2010 Professional may use any version of Visual Studio Professional, Visual Studio Tools for Office, Visual J++ Professional, Visual Basic Professional, Visual C++ Professional or Visual Interdev.
  ..."


  --
  Poz,
  KatMPB
  www.katmpbsoft.pl

 • User profile image
  SebastianW

  Licencje nabyte w umowach grupowych (nazywanych również wolumenowymi) dają prawo do używania poprzendiej wersji. Taka właśnie informacja jest zawarta w podanym przez Ciebie cytacie (Volume license customers).

  Zgodnie z wzorcem licencji ze strony https://www.microsoft.com/About/Legal/EN/US/IntellectualProperty/UseTerms/Default.aspx licencja FPP nie daje prawa do używania poprzedniej wersji zakupionego oprogramowania

Add Your 2 Cents