Kurs Windows Phone 7 - Część 1 - Wprowadzenie

Play Kurs Windows Phone 7 - Część 1 - Wprowadzenie
Sign in to queue

Description

Jest to pierwszy odcinek kursu programowania Windows Phone 7, autorstwa Maćka Grabka. W tym odcinku Maciek opowiada o podstawach WP7 jak również pokazuje jak napisać swoją pierwszą aplikację na nowej platformie mobilnej firmy Microsoft. Kolejny odcinek ukaże już za tydzień.

Generic Episode Image

 

Embed

Download

Right click to download this episode

The Discussion

 • User profile image
  maciejgrabek

  Materiały do części pierwszej znajdują się pod tym adresem.

 • User profile image
  Microsoft_​Poland
 • User profile image
  MarekITPro

  Brawo, brawo, milo zobaczyc cos w rodzimym jezyku na ch9 i do tego w temacie wp7dev.
  Keep up the good work jak to mowia.

 • User profile image
  protechnolo​gia.pl

  Dopiero zastanawiam się nad rozpoczęciem swojej przygody z WP i mam jedno pytanko. Czy publikacja własnego oprogramowania w WP Markecie jest tak samo ograniczona dla mieszkańców, niektórych krajów (w tym Polski), jak ma to miejsce w przypadku Android Market?
  ---
  Opolski Portal Programistyczny
  http://programowanie.opole.pl

 • User profile image
  maciejgrabek

  @protechnologia.pl: Polska znajduje się w zasięgu MarketPlace dla WP7, więc nie ma z tym większych problemów.

 • User profile image
  xao

  Szkoda że tak wysoka opłata licencyjna :/ za 100$/rok przy przewidywalnym niskim dość zarobku to mało kto zarobi chociaż na to by mu się zwróciła wpłacona kasa

 • User profile image
  crow6

  Jaki jest sens zachęcania ludzi do programowania na WP7 skoro w Polsce nie można nawet oficjalnie aktywować tego systemu?

 • User profile image
  maciejgrabek

  @xao:

  programowanie na iPhone wiąże się z analogiczną opłatą przy czym musi ona być uiszczona z góry, a w przypadku WP7 od razu mamy dostęp do narzędzi i API, a dopiero w momencie naszego "wejścia" na rynek wpłacamy 100$.
  Biorąc pod uwagę skalę rynku oraz limit 100 darmowych zgłoszeń aplikacji (pisałem o tym na moim blogu), który jest w tych 100$, to nie jest to wygórowana cena
  @crow6 - taki, że jak będzie już możliwość, to będzie za późno żeby się uczyć - zawsze trzeba być krok z przodu jeżeli chce się coś osiągnąć Smiley
 • User profile image
  maciejgrabek

  @crow6:taki, że jak będzie już możliwość, to będzie za późno żeby się uczyć - zawsze trzeba być krok z przodu jeżeli chce się coś osiągnąć Smiley

  Drugi powód - dlaczego ograniczasz się do Polski?

 • User profile image
  Wojtas

  @maciejgrabek:
  Ogólnie rzecz biorąc windows 7 nie jest jeszcze gotowym systemem operacyjnym, potrzebuje jeszcze dużo czasu by byc porownywaną z Androidem, Bada czy iOS. 
  100$ to bardzo dużo, w Android Market kosztuje ta przyjemnośc 25$

 • User profile image
  Krzysztof

  Rewelacja - dziękuję za włożoną pracę i świetnie przygotowany materiał!

 • User profile image
  Microsoft_​Poland

  @Wojas: WP7 jest na pewno najmłodszym z systemów mobilnych i to trochę jakby nie doceniać dzieci bo są małe Smiley Każdy z systemów, które wymieniłeś przechodził swój okres rozwoju i oczywiście można je porównywać z WP7 ale wydaje mi się, że trzeba na to patrzeć bardziej perspektywicznie (jeśli chcesz kiedyś prowadzić własny biznes). 

  Jestem sobie w stanie wyobrazić, że WP7 z czasem podbije rynek tak samo jako jestem sobie w stanie wyobrazić ludzi, którzy umieścili swoje aplikacje na Marketplace i zarobili na nich kupę kasy. Jak myślisz to będą Ci, którzy robią to teraz czy kiedy fakt, że WP7 się sprawdził stanie się dla wszystkich oczywisty? 

 • User profile image
  gruby

  Pobrałem wersję High Quality WMV na dysk i podczas odtwarzania co jakiś czas znika na kilka sekund głos. Pod sam koniec już niewiele da się zrozumieć.

  Pytanie czy tylko ja mam taki problem czy też nagranie jest wadliwej jakości? (Sprawdzałem na Windows Media Player na Windows 7)

 • User profile image
  kamillloo

  serwer porazka

 • User profile image
  LadyKazikPL

  Dla mnie spoko, bardzo przyjaźnie dla przeciętnego developera. Cool

Add Your 2 Cents