Entries:
Comments:
Discussions:

Loading user information from Channel 9

Something went wrong getting user information from Channel 9

Latest Achievement:

Loading user information from MSDN

Something went wrong getting user information from MSDN

Visual Studio Achievements

Latest Achievement:

Loading Visual Studio Achievements

Something went wrong getting the Visual Studio Achievements

Dla kogo jest chmura? (cz. 2) | Pierwsze kroki z Windows Azure, cz. 2

14 minutes, 31 seconds

Download

Right click “Save as…”

W drugim odcinku serii skupimy się już na platformie Windows Azure. Powiemy o elementach platformy, popularnych zastosowaniach i sposobie działania. Pokażemy także scenariusze, w których korzystanie ze skalowalności jaką daje Windows Azure może przynieść najlepsze efekty.

 

 

Tags:

Follow the discussion

 • Oops, something didn't work.

  Getting subscription
  Subscribe to this conversation
  Unsubscribing
  Subscribing
 • JanJan

  Akurat co do Wzorce obciążeń "szybki wzrost" nie do końca mogę się zgodzić z wypowiedzią autora. Autor jako argument używa wysoką cenę zakupu sprzętu, jednak czy jest ona potrzebna ? Planując np. serwis, można go postawić na taniej bazie i tanim serwerze, a cały kod aplikacji z góry zaplanować tak, aby można było go łatwo przeskalować używając np. shardingu.

 • TomaszTomasz

  Pytanie - co to znaczy tanio i szybko... Jeżeli rośnie ruch, to w tradycyjnym modelu musimy nabyć dodatkowy sprzęt - co trwa (proces zakupowy, serwerów w danym momencie może nie być itp). Sharding też musi być na jakiś serwer. W Windows Azure – po około 10-15 minutach mamy np. kilkadziesiąt instancji więcej. Chmura pozwoli zareagować szybciej.
  Ps. A zawsze warto pisać tak aplikacje by się skalowały z kolejnymi serwerami - to niezależnie - czy chmura, czy tradycyjne IT :)

 • Damian WideraDamian Widera

  Pozwólcie skomentować autorowi :). Dla mnie największą zaletą Chmury jest fakt, że nie muszę martwić się brakiem zasobów - potrzebuję - dostaję - korzystam - płacę.

  Nie rozumiem natomiast "taniej bazy" (chyba, że mówimi o wersji Express znangeo dostawcy oprogramowania) - to może w mojej opinii być początek duzych kłopotów. Będąc SQL Server MVP miałem do czynienia z różnymi silnikami baz danych i wiem, że wybór bazy jest kluczowy dla reszty aplikacji. W Chmurzę mam silnik, którą znam i wiem, czego po nim oczekiwać :)

Remove this comment

Remove this thread

Close

Comments closed

Comments have been closed since this content was published more than 30 days ago, but if you'd like to continue the conversation, please create a new thread in our Forums, or Contact Us and let us know.