Dla kogo jest chmura? (cz. 2) | Pierwsze kroki z Windows Azure, cz. 2

Download this episode

Download Video

Description

Generic Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode ImageGeneric Episode Image

W drugim odcinku serii skupimy się już na platformie Windows Azure. Powiemy o elementach platformy, popularnych zastosowaniach i sposobie działania. Pokażemy także scenariusze, w których korzystanie ze skalowalności jaką daje Windows Azure może przynieść najlepsze efekty.

 

 

Embed

Format

Available formats for this video:

Actual format may change based on video formats available and browser capability.

  The Discussion

  • User profile image
   Jan

   Akurat co do Wzorce obciążeń "szybki wzrost" nie do końca mogę się zgodzić z wypowiedzią autora. Autor jako argument używa wysoką cenę zakupu sprzętu, jednak czy jest ona potrzebna ? Planując np. serwis, można go postawić na taniej bazie i tanim serwerze, a cały kod aplikacji z góry zaplanować tak, aby można było go łatwo przeskalować używając np. shardingu.

  • User profile image
   Tomasz

   Pytanie - co to znaczy tanio i szybko... Jeżeli rośnie ruch, to w tradycyjnym modelu musimy nabyć dodatkowy sprzęt - co trwa (proces zakupowy, serwerów w danym momencie może nie być itp). Sharding też musi być na jakiś serwer. W Windows Azure – po około 10-15 minutach mamy np. kilkadziesiąt instancji więcej. Chmura pozwoli zareagować szybciej.
   Ps. A zawsze warto pisać tak aplikacje by się skalowały z kolejnymi serwerami - to niezależnie - czy chmura, czy tradycyjne IT :)

  • User profile image
   Damian Widera

   Pozwólcie skomentować autorowi :). Dla mnie największą zaletą Chmury jest fakt, że nie muszę martwić się brakiem zasobów - potrzebuję - dostaję - korzystam - płacę.

   Nie rozumiem natomiast "taniej bazy" (chyba, że mówimi o wersji Express znangeo dostawcy oprogramowania) - to może w mojej opinii być początek duzych kłopotów. Będąc SQL Server MVP miałem do czynienia z różnymi silnikami baz danych i wiem, że wybór bazy jest kluczowy dla reszty aplikacji. W Chmurzę mam silnik, którą znam i wiem, czego po nim oczekiwać :)

  Comments closed

  Comments have been closed since this content was published more than 30 days ago, but if you'd like to send us feedback you can Contact Us.