02 | Obowiązki i specyfika pracy w Gamedev

Play 02 | Obowiązki i specyfika pracy w Gamedev
Sign in to queue

Description

Paneliści:

Krzysztof Maliński

HUUUGE Games, Insane Code


Absolwent ATR (obecnie UTP) w Bydgoszczy na kierunku Telekomunikacja. Po studiach związał się z branżą gier łącząc pracę z projektowaniem i programowaniem elektroniki oraz ucząc na uczelni wyższej projektowania i programowania obiektowego. W czasie swojej kariery zawodowej brał udział przy tworzeniu gier na platformy Microsoft Windows Phone, Android, iOS, OSX oraz konsole Nintendo DS, Wii, 3DS. Aktualnie pracuje w HUUUGE Games jako Senior Developer, gdzie oprócz programowania, szkoli nowych programistów w świecie gamedev'u. W czasie wolnym tworzy oprogramowanie dla Microsoft Windows Phone oraz Nintendo 3DS. 

http://huuugegames.com   
http://insane-code.com

 

Artur Maksara
Flying Wild Hog 
Związany z branżą gier komputerowych od 2009 roku. Wcześniej zajmował sie grami planszowymi i figurkowymi grami bitewnymi. Zaczynał jako tester oraz specjalista od lokalizacji i tłumaczeń, zajmował się m. in. level designem i produkcją wersji konsolowej nowej odsłony Shadow Warriora. Pracuje w warszawskim studio Flying Wild Hog.

http://www.flyingwildhog.com/

 

Tomek Grochowiak
MoaCube
Twórca indie i współzałożyciel MoaCube. W branży od 10 lat. W założeniach: projektant, w praktyce: człowiek od wszystkiego. Wcześniej lead designer/project manager w Codeminion oraz tester pierwszego Wiedźmina. Przebył drogę od amatorki do casualu i AAA, żeby w finale i tak wybrać tworzenie dziwacznych gier z zacisza własnego domu. Umie zrobić tak, żeby czasem ktoś w te gry zagrał.

http://moacube.com/

Kacper Kwiatkowski
Vile Monarch
Współwłaściciel studia Vile Monarch, game designer i wykładowca projektowania gier w Warszawskiej Szkole Filmowej. Wcześniej przez trzy lata pracował w 11 bit studios, gdzie współtworzył m.in. This War of Mine (game designer, autor tekstów) i Sleepwalker's Journey (kierownik projektu, designer). Ponadto współorganizował dwie edycje konferencji WGK w Gdańsku. Poza grami interesuje się kinem, muzyką, nauką i fitness.

http://vilemonarch.com/

 

Grzegorz Mazur
Vile Monarch
Programista, absolwent kierunku Informatyka ze specjalizacją Inżynieria Systemów Informatycznych na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Aktualnie współwłaściciel i programista w firmie Vile Monarch. Poprzednio związany z firmą 11 bit studios gdzie był Głównym Programistą przy takich projektach jak This War of Mine czy Sleepwalker`s Journey. Specjalizuje się w programowaniu rozgrywki i sztucznej inteligencji. Wykłada programowanie gier komputerowych w Warszawskiej Szkole Filmowej. Po godzinach muzyk i miłośnik gier planszowych.

http://vilemonarch.com/

Łukasz Migas
Programista silnika w Gears of War PC oraz Gears of War 3. Główny programista w Gears of War: Judgment oraz Bulletstorm. Pracował w Microsoft, programista grafiki w Sea of Thieves.

 

Leszek Lisowski
Wastelands Interactive

http://wastelands-interactive.com/

Embed

Download

Download this episode

The Discussion

Add Your 2 Cents