3 - Office 365 Development - Office Add-ins & Microsoft Graph

Play 3 - Office 365 Development - Office Add-ins & Microsoft Graph
Sign in to queue

Description

Diğer etkinlik duyuruları ve güncel bilgiler için beni http://twitter.com/ikivanc  twitter'dan takip edebilirsiniz.

Sunum slaydı için buradan 

Sorularınızı aka.ms/msdntr adresindeki MSDN forumuna sorabilirsiniz.


Office ve Office 365 gündelik hayatımızda oldukça fazla kullanılan, masaüstü bilgisayar, web ve mobil platform kullanımıyla hayatımızın değişilmez bir parçası. Dünya geneli 1.2 milyardan fazla Office kullanıcısı ile pek çok insan zamanının büyük bölümlerini bu uygulamalar üzerinde geçiriyorlar, peki yazılım geliştiriciler olarak buradaki fırsatlardan haberiniz var mı?

Artık Office ürünlerinin içerisinde Office Store adını verdiğimiz bir uygulama mağazası bulunuyor. Burada geliştireceğiniz uygulamaları yayınlayarak milyonlarca kullanıcının uygulamanıza erişmesini sağlayabilirisiniz.

Yazılım geliştiricileri heycanlandıran Office Store ile birlikte Office 365 Uygulamaları 3 farklı şekilde kullanıcıları ile buluşuyor,
• Word, Excel, PowerPoint, Outlook gibi Office uygulamalarının içerisine geliştirilebilen "Office Add-ins" adıyla duyurduğumuz Office uygulamaları. HTML5, Javascript ile geliştirilen bu uygulamalar masaüstü ve web'de çalışabildiği gibi önümüzdeki günlerde de iOS, Android, Windows'ta mobil olarak cross platform olarak çalışabilecek.
• SharePoint içerisinde tam ekran, ekranın bir bölümünde veya yeni bir Ribbon menüsünde çalışacak olan "SharePoint Add-ins" adını verdiğimiz SharePoint uygulamaları
• Kendi geliştirmiş olduğunuz mobil, web ve masaüstü uygulamalarında OAuht ve Odata standartları aracılığı ile tüm platformlardan Office API'ları kullanarak Office 365 üzerindeki e-maillere erişim, dosyalar, takvim, kişi bilgilerine, OneNote ve Skype 'a erişebilirsiniz.

Bu sayede sıkça kullandığınız Office ürünleri ile aşağıdaki senaryoları gerçekleştirebileceksiniz.
- Outlook için geliştirilmiş Linkedin uygulması ile organizasyonunuz dışından bir kullancıdan mail alırsanız, rol ve şirket bilgilerini otomatik olarak Linkedin'den çekerek outlook içerisinde görüntüleyebilirsiniz.
- Excel'de bulunan hücreler içerisindeki bilgileri otomatik olarak kendi veritabanınızdan çekerek doldurarak, hücreler içerisinde yaptığınız değişiklikleri Excel harici bir platform kullanmadan kendi veritabanını güncelleyebileceksiniz.
- PowerPoint içerisine Khan Academy'den eklemek istediğiniz bir eğitim videosunu uygulama aracılığı ile otomatik olarak ekleyebilirsiniz.
- Kendi geliştirmiş olduğunuz bir uygulamaya Office 365 kullanıcılarınıza ait özel Active Directory ve Group özelliklerini kullanarak giriş ve güvenliğini sağlayabilirsiniz.
- SharePoint içerisinde oluşturduğunuz bir app ile formlarınızı/süreçlerinizi istediğiniz gibi özelleştirebileceksiniz.

Hemen uygulama geliştirmeye Visual Studio 2015 ile başlayabileceğiniz gibi, NAPA projesi adı altında online olarak tarayıcınız içerisinde başka bir geliştirme aracı indirmeden uygulamanızı geliştirebilirsiniz.

Detaylar ve daha fazla bilgi için http://dev.office.com Office geliştirici merkezini ziyaret edebilir, hemen uygulama geliştirmek için de ücretsiz Office App Development Eğitimini alabilirsiniz. 

iyi çalışmalar.

Tag:

Office 365

Embed

Download

Download this episode

The Discussion

Add Your 2 Cents