Edycje systemu Windows 8 (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 4)

Play Edycje systemu Windows 8 (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 4)

The Discussion

 • User profile image
  poniat

  Mariusz, czyli... teoretycznie Windows RT można by zainstalować w lodówce !?

  A tak poważnie to świetna seria Smiley

 • User profile image
  masakra

  @Wojtek: No nie próbowałem, ale świat stoi otworem Smiley Dzięki za opinię Smiley Swoją drogą to w pewnym elemencie wzorowałem się na Twoim kursie, bo też był jeden z lepszych jakie oglądałem (a przejrzałem ich sporo ostatnio) Smiley

 • User profile image
  RedDevil79

  Hej @Mariuszu.

  Właśnie oglądałem odcinek 4 i z porównaniem niektórych funkcjonalności które występują w Win 8 do Win 7 to chyba lekko się rozpędziłeś.

  Z tego co wiem to na próżno szukać bootowania vhd w Win 7 a na filmie właśnie tak sugerujesz.

  Ogólnie bardzo ciekawie przedstawione tematy związane z Win 8!!

 • User profile image
  Wojciech​Niedzwiadek

  Witam Panie Mariuszu.  Wink

  Gratuluję świetnej serii o Windows 8 no i oczywiście mam pytanie: za pomocą jakiego programu tworzy pan te webcasty? Czy jest to powerpoint czy jakiś inny specjalny program?

  Ciekawi mnie to bo raz, że ładnie one wyglądają, a dwa to sam bym chciał spróbować coś stworzyć od siebie.

 • User profile image
  masakra

  @RedDevil79: Co to bootowania z VHD to jak najbardziej było to już w Windows 7 Smiley Pierwszy z brzegu post na ten temat: https://technet.microsoft.com/en-us/video/windows-7-boot-from-vhd.aspx - chyba napiszę o tym kilka słów po polsku, bo faktycznie czasem umykają nam różne rzeczy w danym systemie a dowiadujemy się o tym sporo później. Stąd też w sumie pomysł tego kursu. Cieszę się, że się podoba Smiley

  @Wojciech: Dzięki za miły komentarz i cieszę się, że się podoba - pomału będziemy zaczynać bardziej techniczne aspekty Smiley Co do tworzenia webcastów. Używam - do zbudowania prezentacji jako takiej zwykłego Power Pointa 2013. Później całość nagrywam za pomocą Camtasia Studio Recorder i z tego samego pakietu korzystam z samego Camtasia Studio 8 do zmontowania tego wszystkiego. I wierzcie lub nie, ale przygotowanie i wyprodukowanie 10 minutowego filmiku to mniej więcej jakieś 3 dni pracy Smiley przygotowanie prezentacji, napisanie skryptu (tego co mówię), nagranie, montaż i obróbka, enkodowanie i publikacja Smiley

 • User profile image
  RedDevil79

  @Mariusz

  Doprecyzuję, bootowanie z vhd a i owszem jest w Windows 7 ale tylko w wersji Ent/Ult natomiast w Win8 pojawia się ono już w wersji Pro.

  Z prezentacji wynika, albo ja tylko to tak interpretuję, iż bootowanie jest w Win 7 Pro Smiley

 • User profile image
  masakra

  @RedDevil79: No faktycznie - można ewentualnie to tak zinterpretować, że skoro mówię o Windows 8 Pro i mówię, że "Boot from VHD" tu jest, ale był już w Windows 7 - to że w starszym systemie też był w wersji Pro. Aczkolwiek taka interpretacja nasunęła mi się dopiero jak to wyjaśniłeś Smiley Więc może nie wprowadza aż tak w błąd. Ale dzięki za zwrócenie uwagi!

 • User profile image
  MM12

  Witam

  Jak na serie dla Specjalistów IT to strasznie przynudzasz
  To powinna być szybka konkretna informacja
  a tu 4 odcinki i brak przydatnych informacji.

  4 odcinki obejrzałem - nic nowego się nie dowiedziałem
  choć w temacie W8 naprawdę niewiele wiem.

 • User profile image
  masakra

  @MM12: Przewidywałem, że niestety dla pewnych osób początek może być powolny, ale chciałem kurs zrobić kompleksowo - naprawdę od podstaw, bo jak miałem okazję ostatnie pół roku rozmawiać z różnymi ludźmi, to były momenty, że wiedza była zerowa. W Twoim wypadku pewnie ciekawie zacznie się od kolejnego odcinka - jest już nagrany i będzie opublikowany jutro - o Windows To Go.

  Swoją drogą to założenie kursu też było takie, że mimo że dla specjalistów IT to jednak na poziomie 200-300 a nie 300-400. Po prostu fizycznie brakłoby czasu, żeby wchodzić głęboko w szczegóły. Więc plan jest taki, żeby w webcaście opowiadać i pokazywać na poziomie mniej więcej 200, a w linkach polecanych wybierać najciekawsze rzeczy bardziej techniczne (na poziomie 300).

  Natomiast faktycznie pierwsze 4 odcinki, jako, że to część "Wprowadzenie" to były faktycznie bardziej na poziomie 100-200 Smiley Ale również dziękuję za uwagi!

Add Your 2 Cents