Nowy interfejs użytkownika (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 3)

Play Nowy interfejs użytkownika (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 3)
Sign in to queue

Description

Ten odcinek to głównie demo. Zobaczysz, co zmienia się w interfejsie Windows 8 oraz co powinieneś wiedzieć, aby w ciągu 10 minut przyswoić sobie wiedzę, pozwalającą Ci na komfortowe korzystanie z tego systemu. Oczywiście nie są to wszystkie zmiany jakie zaszły w Windows 8, ale na tych najbardziej widocznych dla użytkownika skupia się ten odcinek.

Został on przygotowany tak, aby każdy specjalista IT mógł go pokazać zwykłym użytkownikom w swojej firmie w formie materiału szkoleniowego!

Autorem webcastów w tym kursie jest Mariusz Kędziora, Technical Evangelist w polskim oddziale Microsoft, który od 2007 roku wspiera specjalistów IT w zdobywaniu wiedzy z technologii serwerowych. Prowadzi bloga ewangelista.it

Pobierz bieżące wersje produktów

 

Pobierz wersje próbne najnowszych produktów

 

Tags:

IT Pro, Windows 8

Embed

Download

Download this episode

The Discussion

 • User profile image
  LukasAMD

  Moim zdaniem film tego typu powinien być dołączany do Windows 8. To co jest zaraz po instalacji, a podczas konfigurowania konta tj. informacja o tym, aby przesunąć kursor do krawędzi ekranu to po prostu za mało.

  Ja nie miałem problemów, zupełnie nowi użytkownicy komputerów powinni również szybko sobie poradzić, ale jak mają tutaj odnaleźć się osoby z przyzwyczajeniami, a używające tylko podstawowych opcji? Ktoś kupuje nowy sprzęt z Windows 8 i ma problem, bo naprawdę nie wie, jak wyłączyć system. Nie wie również o opcjach, o wyszukiwaniu w kontekście danej aplikacji, nawet gdy znajdzie ten pasek.

  Oczywiście, to jest rewolucja i wiąże się z tego typu problemami, ale chyba zabrakło odpowiednich samouczków, np. prostych tooltipów działających przez kilka dni, aby użytkownik mógł się dowiedzieć o nowościach.

 • User profile image
  masakra

  @LukasAMD: Uważam tak jak Ty - że film tego typu powinien być dołączony do Windows 8. Dlaczego nie został - nie wiem. Staram się nadrobić zaległości Smiley

 • User profile image
  Ciekawy

  "tutaj znajduje się również ważny dla niektórych osób przycisk zamykania systemu.."
  hmm czyli Pan nie zamyka systemu tak?

 • User profile image
  masakra

  @Ciekawy: Zazwyczaj nie zamykam. W 95% przypadków usypiam go. Kiedy chcę go wyłączyć korzystam z Alt+F4.

 • User profile image
  Mr Boo

  Bardzo dobrze wykonana prezentacja. Dzięki tej prezentacji nie muszę uczyć i męczyć się z użyszkodnikami na temat obsługi Win 8. Wystarczy przesłać link do prezentacji :)

  Fakt Microshit powinno taki filmik domyślnie dodawać do każdej instalacji win 8. Wtedy by ludzie głupot nie pisali na temat, iż Win 8 to porażka pod względem obsługi.

Add Your 2 Cents