Entries:
Comments:
Discussions:

Loading user information from Channel 9

Something went wrong getting user information from Channel 9

Latest Achievement:

Loading user information from MSDN

Something went wrong getting user information from MSDN

Visual Studio Achievements

Latest Achievement:

Loading Visual Studio Achievements

Something went wrong getting the Visual Studio Achievements

Microsoft Virtual Academy content

This video is part of a free online course from Microsoft Virtual Academy, click here to view the full course and take advantage of many additional features such as assessments, slides, learning plans and more.

Odświeżanie systemu: Refresh & Reset (Cykl: Windows 8 dla specjalistów IT, odcinek 8)

18 minutes, 46 seconds

Download

Right click “Save as…”

Zapraszamy na ósmy odcinek serii "Windows 8 dla specjalistów IT". Z niego dowiesz się o nowych możliwościach bardzo łatwego przywracania komputera z Windows 8 do stanu fabrycznego lub do stanu odświeżonego - czyli opcjach Reset & Refresh. Pokażę Ci też jak dział IT może bardzo mocno konfigurować te opcje (za pomocą personalizowanych obrazów oraz skryptów rozszerzających) i ułatwić sobie życie. 

Linki z sekcji Polecam:

Autorem webcastów w tym kursie jest Mariusz Kędziora, Technical Evangelist w polskim oddziale Microsoft, który od 2007 roku wspiera specjalistów IT w zdobywaniu wiedzy z technologii serwerowych. Prowadzi bloga ewangelista.it

Pobierz bieżące wersje produktów

 

Pobierz wersje próbne najnowszych produktów

 

Tags:

Follow the discussion

 • Oops, something didn't work.

  Getting subscription
  Subscribe to this conversation
  Unsubscribing
  Subscribing
 • GrzegorzGrzegorz

  Czy przy Reset PC wymagany jest dysk instalacyjny Windowsa?
  Jak mozna wejsc do Windows RE, czy nadal dziala F8?

 • Mariusz Kędzioramasakra Sr Technical Account Manager @ MSFT

  @Grzegorz: Dysk jest wymagany jeśli nie masz obrazu odzyskiwania lub dedykowanej do tego partycji.

  Co do wejścia do Windows RE, to historia jest dłuższa (i miałem w planie opowiedzieć o niej w części webcastów dot. wsparcia użytkowników). W skrócie - Windows 8 uruchamia się tak szybko, że możesz nie zdążyć nacisnąć F8 (raczej Ci się to nie uda) Smiley

  Generalnie w Windows 8 wbudowany jest mechanizm, który jeśli system ma problem z uruchomieniem się dwukrotnie - to Windows RE uruchomi się samo. Jeśli chcesz wejść do WinRE - z działającego systemu - to proponuję z menu zamykania systemu wybrać "Restart" z przytrzymanym klawiszem SHIFT lub z cmd wpisać polecenie "shotdown /r /o" (dodano nowy przełącznik do tego).

  Jeśli masz nie działający kompletnie system - to jak pisałem WinRE powinien uruchomić się sam, ale jeśli nie chce - to zostaje dysk odzyskiwania lub dysk instalacyjny. Trochę więcej szczegółów możesz znaleźć tutaj: http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2012/05/22/designing-for-pcs-that-boot-faster-than-ever-before.aspx

 • Kolejny bardzo przydatny odcinek  Smiley a przynajmniej dla mnie - gratulacje.

  PS: Zna może ktoś jakiś dobry kurs PowerShell? Najlepiej też w formie webcastów, ale nie koniecznie. Na studiach uczą nas tylko linuksa, a ja chętnie poznałbym wreszcie głębiej Windowsa. W końcu to on rządzi na rynku w moim województwie.

   

 • Mariusz Kędzioramasakra Sr Technical Account Manager @ MSFT

  @Wojciech: Dzięki za miłe słowa! Naprawdę jest od razu lepiej po kilkunastu godzinach spędzonych na przygotowaniu jednego odcinka Smiley

  Co do PowerShell - ja na niego przewidziałem pół jednego odcinka pod koniec serii, ale jak chcesz więcej się dowiedzieć to sugeruję zacząć od kilku artykułów Grześka Gałęzowskiego opublikowane na WSS.pl (pierwszy: http://www.wss.geekclub.pl/baza-wiedzy/kurs-programowania-w-powershell,1362). Co prawda to seria z 2009 roku, ale ogólnie jest nadal aktualna. Swoję drogą to chyba odezwę się do naszych MVP od PowerShell (Grzesiek Gałęzowski i Bartek Bielawski), bo może oni chcieliby przygotować podobny kurs wideo jak ja teraz robię, tylko oczywiście o PowerShell.. Smiley

 • Dzięki za pomoc.

  A co do kursu PowerShell to byłoby świetnie gdyby za niedługi czas ukazał się na channel9. Pogadaj więc z kolegami może coś wykombinują  Wink

  Mam też pomysł taki, żeby może stworzyć kurs PowerShell na http://www.codecademy.com. Uczę się tam pythona i jest super.

  PS: Kurczę też chciałbym kiedyś zostać takim łebskim MVP jak ty.

 • Mariuszu jeśli mogę to chciałbym jeszcze o coś zapytać.

  Otóż pisałeś kiedyś na swoim blogu o tym, że brakuje w Polsce specjalistów od System Center, a że mam dostęp do tej technologii przez DreamSpark to postanowiłem zobaczyć co to jest no i mi się spodobało. Miałem nawet zostać szefem grupy IT na naszej uczelni i razem z kolegami szkolić się w tym kierunku, jednak grupa nie wypaliła bo władze uczelni przerobiły ją na zwykłą .NET i szkolą programistów. Chciałbym jednak spróbować swoich sił i jak Bóg da, w przyszłości zostać specem od tego. No i tu pytanie do ciebie: co mam konkretnie zrobić? Zapisać się gdzieś do grupy IT czy nie? W Lublinie jest z tym trochę ciężko. Co ty byś mi polecił zrobić?

  Z góry dzięki i pozdrawiam.

   

  PS: Czy ktoś wie jak z PowerShell'a połączyć się z kontem shellowym? W linuchu to polecenie ssh, a na Windowsie chyba nie ma odpowiednika.

 • adam1762adam1762 "...seek, and you will find..." Mat. 7;7

  Coś spore opóźnienia, w zeszłym tygodniu ani jednego odcinka. A w tym tygodniu coś będzie?

 • Mariusz Kędzioramasakra Sr Technical Account Manager @ MSFT

  @Wojciech: Jeśli chodzi o System Center 2012 to póki co jest niezbyt wiele materiałów po polsku na ten temat, ale sugerowałbym zacząć od Microsoft Virtual Academy (http://www.microsoftvirtualacademy.com) gdzie jest kilka kursów tego typu. Sugerowałbym zacząć tam właśnie.

  @adam1762: Pisałem o tym przy innym komentarzu, ale powtórzę - niestety okazało się, że przygotowanie tych webcastów zajmuje mi więcej niż planowałem (bo każdy z nich to bite 2-3 dni pracy), więc przeszliśmy na tygodniowy cykl publikacji - czyli w każdy wtorek (a nie wtorek i czwartek jak było do tej pory). A w zeszłym tygodniu jak najbardziej był odcinek - ten który teraz skomentowałeś Smiley A jutro kolejny odcinek - o bezpieczeństwie.

 • adam1762adam1762 "...seek, and you will find..." Mat. 7;7

  Jedno pytanie, kiedy robię obraz systemu za pomocą polecenia np:

  recimg -createimage c:/refreshimage lub recimg /createimage C:\Refreshimage system działa do momentu creating snapshot, potem jest writing image ( this may take a while), i zatrzymuje się na 1 % ? Mam Windows 8 Pro

  próbowałem zmienić ścieżkę na F na mojego przenośnego twardziela, ale to samo.

  Jak długo trwa tworzenie obrazu systemu, bo może ja jestem niecierpliwy i te 1% musi się zapisywać dłużej niż 20 min? No ale bez przesady.

 • Mariusz Kędzioramasakra Sr Technical Account Manager @ MSFT

  @adam1762: Faktycznie jest tak, że na tym 1% program "wisi" dłuższą chwilę (u mnie to było około 15 minut, później ruszyło szybciej). Także dałbym mu chwilę, a w międzyczasie możesz spokojnie robić sobie inne rzeczy.

  To co jeszcze mogę zasugerować, to przed takim zrobieniem obrazu warto wyłączyć sobie hibernację i pagefile (w System > Advance Settings > Performance > Settings > Advanced > Virtual Memory). Pomoże to na pewno na wielkość pliku z backupem, który może być mniejszy o prawie 4-krotność Twojego RAMu.

  Słyszałem też już o nakładkach (dodatkowych programach) na systemowe polecenie recimg.exe (jak na przykład to: http://www.recimg.com/ ) które pomagają przygotować obraz i odtwarzać z niego + mają czasem dodatkowe opcje. Może też warto z takiego programu spróbować Smiley

 • adam1762adam1762 "...seek, and you will find..." Mat. 7;7

  Czyli faktycznie byłem za bardzo niecierpliwy, dziękuję za odpowiedź i wskazówki.

 • PiotrPiotr

  Czy po odświerzeniu utracę zdjęcia czy filmy z katalogu moje obrazy

 • AnaAna

  Panie Mariuszu, a co należy wykonać, jeśli nie stworzyło się - przed dokonaniem refreshu - obrazu odzyskiwania, ponieważ nie było dostępu do systemu? Po refreshu nie mogę nawet ściągnąć nowej przeglądarki internetowej, nie mówiąc o tym, że nie mogę zainstalować office 365, z którego przed refreshem korzystałam... Ikon na ekranie startowym jest zdecydowanie mniej, a dokładnie 7, co w porównaniu z wersją pierwotną stanowi raczej dowód utraty danych niż ich zachowania...
  Z góry dziękuję za odpowiedź,
  Ana

 • DominikDominik

  Witam, świetny filmik, jednak mam jedno pytanie, mam laptop, na którym (gdy go kupiłem) był już zainstalowany system Windows 8 (64 bit) i były tam wszystkie sterowniki (karty graficznej, dźwiękowej, sieciowej, touchpada itd.) oraz aplikacje dostarczone od producenta (od Samsunga - Support Center, Recovery Solution, Settings itd.). I tu pojawia się moje pytanie: czy sterowniki i te program nie zostaną usunięte (lub zostaną zainstalowane ponownie)? Chodzi mi oczywiście o odświeżanie! Pozdrawiam.

Remove this comment

Remove this thread

Close

Comments closed

Comments have been closed since this content was published more than 30 days ago, but if you'd like to continue the conversation, please create a new thread in our Forums, or Contact Us and let us know.